Mit, miért, hogyan?

A tervezett kezelés leírása, beavatkozás elnevezése, beavatkozás indikációja

A műtétet vezetéses (plexus) érzéstelenítésben, vagy altatásban végezzük. A kézsebészeti műtéti eljárás mindenkori alapfeltételeként a beteg felkarján ún. vértelenítő mandzsettát fújunk fel. Ez a műtét idejére a műtéti terület vérzéseit jelentős mértékben csökkenti. A műtét során speciális és egyedileg megválasztott metszésvezetést követően a tenyéri bőrrel többnyire összekapaszkodó megvastagodott, illetve zsugorodott tenyéri bőnyét eltávolítjuk, a tenyéri nemes képletek (erek, idegek, inak) megkímélése mellett. A vértelenítő mandzsetta felengedése után gondos vérzéscsillapítást végzünk, majd a bőrt (az esetleges kialakult bőrhiányok pótlására igénybe vehető plasztikai bőrzárási technikák, illetve bőrpótlások igénybevételével) precízen zárjuk. A műtét végén az utóvérzés elkerülésére szívócsövet helyezhetünk a műtéti területre. A gondos vérzéscsillapítást követően a sebet varratokkal zárjuk be, majd nyomókötést teszünk fel (súlyosabb esetekben a végtagot gipszben vagy egyéb külső rögzítő eszközben nyugalomba helyezzük).

A beavatkozás elnevezése

Tenyéri bőnye eltávolítása, ujjak beszűkült mozgásának javítása

A beavatkozás indikációja

A tenyéri bőnye zsugorodása az ujjak fokozatos működészavarát idézi elő azáltal, hogy nyújtásukat akadályozza. Előrehaladott stádiumban az összefekvő bőrterületeken annak kipálását is eredményezheti. Ezt Dupuytren kontraktúrának is nevezik.

A tervezett beavatkozás és gyógymód célja

A zsugorodott tenyéri bőnye eltávolítása, a kéz beszűkült ízületeinek mozgásterjedelmén történő javítása, az esetleges ízületi tok zsugorodások oldása, valamint a kialakuló bőrhiányok plasztikai megoldásokkal történő pótlása, melynek eredményeként a beteg életminősége és a végtag funkciója jelentősen javul.

A tervezett beavatkozás kockázata, várható következményei és szövődményei

Műtétet követően felléphet a seb fertőzése, vérömleny (hematoma) kialakulása. Az izomzat letapadása következtében előfordulhat mozgás-beszűkülés, mely a torna során rendszerint oldódik. A gondos műtét ellenére is megesik, hogy az idegeket, ill. ereket jelentősen befogó tenyéri bőnye eltávolítása során ezek sérülése következik be, melynek következtében az ujjakon átmeneti érzés, ill. keringészavar léphet fel. Ez természetesen az ér-ideg képletek szükség szerinti rekonstrukcióját követően megszűnik. Tekintettel arra, hogy a betegség részben a bőr vérellátási zavarát is előidézi, a műtét szövődményeként időnként előfordul átmeneti bőrszéli sebgyógyulási zavar, ill. felületes széli bőrelhalás.

Alternatív kezelési lehetőségek

Mai ismereteink szerint a Dupuytren kontraktúra csak műtéti kezeléssel javítható.

Szakembereink

Az ellátás folyamata a Csimborasszóban

Az egynapos sebészeti árlistában található árak tájékoztató jellegűek, standard esetben tartalmazzák az előzményvizsgálatokat (labordiagnosztika, nyugalmi EKG, aneszteziológiai konzultáció, epeműtét esetén dietetikus általi étkezési tanácsadás, fül-orr-gégészeti beavatkozás esetén hallásvizsgálat, emlőplasztika esetében emlő ultrahang), magát a műtétet, szükség esetén az egynapos szállást és étkezést, valamint a műtét utáni kontrollt és varratszedést is.

Gyakori kérdések

Bővebb tájékoztatásért keressen minket bizalommal!

Kérdése merült fel az egynapos sebészeti beavatkozásainkkal kapcsolatban? Keressen minket bizalommal a központi telefonszámon, vagy igényeljen visszahívást a lenti űrlap kitöltésével!

További műtétek

Egynapos sebészethez kapcsolódó szakterületek

Visszahívás igénylés

Árváltozás

2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!

myCSIMBORASSZÓ - Kezünkben az egészség

A myCsimborasszó alkalmazással minden egyszerűvé válik. Bízza rá magát, bízza ránk magát!