Valamennyi sportág sajátos igényeket, elvárásokat támaszt a sportoló felé. Minden sportágban vannak olyan sportági tényezők, melyek domináns túlterheléseket eredményeznek. A korrekciós tréning elsősorban ezeknek a mozgásterheléseknek a korrekcióját célozza meg.
A korrekciós tréning a sportolók számára hasznos a még tudatosabb, pontosabb, célszerűbb, gazdaságosabb mozgás kivitelezésben, valamint a prevenció eszközeként. A trénig egy olyan gyakorlatanyag együttes, mely egyéni felmérést és vizsgálatot követően személyre szabott programot állít össze a sportoló számára, figyelembe véve az egyéni sajátos aszimmetriákat, túlterhelt (sokszor megrövidült) és alul működő (gyengült) izom viszonyokat, izom disbalanszokat, megváltozott ízületi diszfunkciókat, korábbi sérüléseket.
A korrekciós tréning további célja, hogy a diszfunkciók megszüntetése, csökkentése révén a sérülékenység mértékét is csökkentsük. Jó hatásfokkal alkalmazható tehát prevenciós és rehabilitációs célzattal egyaránt.
Nincs eredmény.
A vizsgálat anamnézis felvételből, inspekcióból, palpációból, funkcionális tesztekből, célzott izomerő tesztből, ízületi mozgáspálya vizsgálatból, valamint speciális tesztekből áll.
Myofascia egy izom és körülötte lévő hártyás kötőszöveti egysége, mely megfelelő rugalmassággal és adaptációs képességgel rendelkezik. A myofasciában elváltozás (rövidülés, megnyúlás) jöhet létre sérülés, immobilizáció, hosszan tartó ülés, aszimmetrikus testhelyzet, vagy rossz biomechanikával végzett repetitív gyakorlatok esetén. Mindez a normáltól eltérő testtartáshoz, mozgás beszűküléshez, fájdalomhoz vezethet. Myofasciális technika, amit a tréning részeként a sportoló elsajátít a myofasciális release - SMR hengerrel végzett önlazítás.
A nyújtás statikus, dinamikus és egyéb formája is megjelenik a tréningben, mely az ízületi mozgáspálya növelését, valamint az izom diszfunkciók helyre állítását szolgálja.
Az izom izolált tréningje. Az analitikus, izolált izomerősítésnél fontos, hogy olyan kiinduló helyzetekben és mozgáspályákon végezzük a gyakorlatokat, hogy a sportolónak ne legyen lehetőség a kompenzálásra. A neuromuszkuláris fejlesztés része meg kell, hogy előzze a funkcionális tréninget, hogy az izmok önálló működési képességét és erejét fejlesszük. Az analitikus izomerősítés a korrekció és rehabilitáció alapja. A core stabilizálás is fontos részét képezi az izomerősítő tréning résznek.
A korrekciós tréningnek fontos részét képezik a proprioceptív tréning. A gyakorlatok kivitelezése során nagy figyelmet fordítunk az ízületek fokozatos terhelésére és az ízületvédelemre is. Ez a tréningrész az ízületeket érő sokirányú terhelési mechanizmusokkal szembeni jobb reagálását segíti.
A korrekció lehet: verbális irányítással, manuális korrekcióval, külső ellenállással (pl. gumiszalag), speciális pozíciókkal. Funkcionális tréningnek hívjuk, amikor az izmokat nem izoláltan fejlesztjük, hanem az izomcsoportokat, izomláncokat együttesen tréningezzük. Hétköznapi és a sportági aktivitásokat figyelembe véve, az ízületeket és izmokat minden irányban mozgatva, korrekciós helyzetben dolgoztatjuk, gyakran ezek diagonál mozgásmintákat gyakorlását jelenti. A fokozatosság elve szerint a hétköznapi mozgásoktól kezdve a sportág specifikus mozgásokig,majd azokba ellenállásokat, súlyokat, mobilfelszíneket beépítve nehezednek a gyakorlatok.
Időpontfoglalás kizárólag telefonon, e-mailben vagy személyesen lehetséges!
Kapcsolódó szakmai tartalmak
Copyright © 2022 Csimborasszó, All rights reserved
A weboldalt készítette: STOREO
No results found.
No results found.
2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!