Sebészeti szakrendelésünk keretében a különféle sebészeti betegségeket és kezelési lehetőségeiket tárgyaló konzultáció érhető el. Emellett ambuláns műtétek elvégzésére, műtét előtti konzultációra és leletmegbeszélésre is lehetőséget biztosítunk pácienseink számára.
Lehetőséget biztosítunk különféle bőrelváltozások (anyajegy, heg, szemölcs) eltávolítására, benőtt köröm kimetszésére, lágyrész daganatok (lipómák- zsírdaganatok, atheromák – kásadaganatok) eltávolítására, a verőerek, a visszerek és nyirokutak megbetegedéseinek sebészeti ellátására. Elérhető továbbá a 6-8 héten belül nem gyógyuló hám-, és szövethiánnyal jelentkező, nehezen gyógyuló sebek kezelése, negatív nyomású (vákuum) sebkezelés.
Nincs eredmény.
Első alkalommal alapos kórelőzmény felvétel történik, különös tekintettel az életmódra, társbetegségekre, szedett gyógyszerekre, a családban szereplő daganatos vagy thrombosis/embolia/vénagyulladás eseményekre.
Az előzmények áttekintését követően az érintett terület fizikai vizsgálata következik, melyet a betegség jellegétől függően műszeres vizsgálatok egészítenek ki.
Szakorvosunk a kezelési terv pontos felállításához szükség esetén laborvizsgálat elvégzését kérheti.
Szakorvosunk szükség esetén kiegészítő röntgen, ultrahang vagy MR vizsgálat elvégzését javasolhatja.
A megbeszélt találkozóra a páciens minden esetben hozza magával a korábbi, vagy jelenleg is kezelt betegségeiről szóló dokumentációkat időben összerendezve, továbbá a szedett gyógyszerek listáját és azon gyógyszerek neveit, melyek túlérzékenységi reakciót váltanak ki nála.
A verőér szűkület Magyarországon mintegy 400 000 embert érint. A legfontosabb kockázati tényezője az életkor, a magas vérnyomás, a magas vérzsírszint és cukorbetegség. Ugyanakkor a kialakulás kockázata szoros összefüggést mutat az életmóddal (dohányzás, mozgásszegény életmód, helytelen táplálkozás). Mindemellett örökletes tényezők is szerepet játszhatnak benne. A 70 év felettiek több, mint 20%-át érinti. Ezen betegek 8%-ánál panaszt nem okoz. Sok esetben csak a járástávolság csökkenésekor vagy a fekély kialakulásakor kerül felismerésre.
A krónikus vénás elégtelenség eltérő okokból (kóros vénás visszaáramlás, reflux, elzáródás) létrejött, vénás nyomás növekedésével járó, folyamatosan romló betegség, mely a visszértágulattól a végtagduzzanaton keresztül a legsúlyosabb bőrelváltozásig, a lábszárfekély kialakulásáig vezethet. A vénás betegségek az európai lakosság egyharmadát érinti. Visszértágulatokat, varixokat a lakosság egynegyedén találunk. A krónikus vénás elégtelenség előfordulási gyakorisága Európában 1,7%, míg a vénás lábszárfekély a populáció 1%-t érinti.
A cukorbetegség korunk társadalmi betegsége, előfordulása Magyarországon az elmúlt évek, évtizedek során folyamatos növekedést mutat. A WHO adatai szerint Magyarországon a 19-70 év közötti korosztályban 8% felett van a már kialakult cukorbetegség és körülbelül ugyanennyi a betegséget megelőző állapotban lévő személyek előfordulása a népességben. A felnőtt lakosság mintegy 15%-ának van valamilyen cukoranyagcsere zavara. Becslések szerint a 2-es típusú cukorbetegség az esetek legalább 20%-ában elkerülhető. A cukorbeteg, diabeteses láb megnövekedett amputációs veszélyeztetettségét a hármas kórok adja: érzészavar, fertőzés és vérellátási zavar.
Igen, minden esetben. A bőrgyógyász egy kézi mikroszkóppal (dermatoscop) előzetesen precízen véleményezni tudja teste anyajegyét vagy bőrelváltozását és megjelöli azokat, amelyeket eltávolításra javasol. Sebészeti kimetszés csak előzetes bőrgyógyászati szakvélemény és javallat esetén végezhető.
A műtét nem fájdalmas, azt helyi érzéstelenítést követően végezzük. Az érzéstelenítő beadása kellemetlen, kisebb vagy jelentősebb szúró fájdalmat okoz rövid ideig. A fájdalom mértéke függ attól, hogy a test melyik területén történik a beavatkozás.
Ha verejtékmirigy gyulladás gyanúja merül fel, akkor a gyors gyógyulás a korán megkezdett szakszerű kezeléstől várható. Mihamarabb javasolt sebészt felkeresni.
A sebet a varratszedésig ne érje víz. Rendszeres kötéscsere szükséges, a seb fertőtlenítő oldattal való ecsetelése után laza fedőkötés felhelyezése javasolt. Nem szükséges a levegőt is elzáró vízhatlan tapasz. A sebet a varrat eltávolításáig kötözni szükséges.
Ha tudjuk, hogy lipóma és semmilyen panaszt nem okoz, akkor nem. Ha akár kozmetikai, akár egyéb panaszt okoz, vagy bizonytalan a csomó eredete, viszonylag gyorsan növekszik, akkor javasolt eltávolítani.
Kapcsolódó szakmai tartalmak
Copyright © 2022 Csimborasszó, All rights reserved
A weboldalt készítette: STOREO
No results found.
No results found.
2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!