Mit, miért, hogyan?

Betegség megnevezése

Bőr és bőralatti elváltozásnak nevezzük azt, amikor a bőr vagy a bőralatti szövetek egy részének eltérő a kinézete vagy rendellenes növekedést mutat. Két nagy csoportra oszthatók: elsődleges és másodlagos, illetve rosszindulatú elváltozások. Ide tartoznak: anyajegy, szemölcs, lipóma (zsírcsomó), fibróma, melanóma, ateróma (kásadaganat), bazalióma, pigmentációs rendellenességek.

Beavatkozás megnevezése

A bőr, illetve bőralatti elváltozások eltávolítása sebészi úton történik, szikével történő kimetszést végzünk. Az eljárás során az operatőr kimetszi az elváltozást, majd összevarrja a sebet oly módon, hogy a heg a lehető legkisebb legyen. A beavatkozás történhet helyi érzéstelenítésben, vagy az elváltozás nagyságától függően végezhető regionális / általános anesztéziában.

A javasolt vizsgálat, beavatkozás elvégzésének, illetve elmaradásának lehetséges előnyei és kockázata

Egyes bőrelváltozások rosszindulatúak lehetnek. A súlyosabb betegségek elkerülése érdekében szükséges az eltávolításuk. Amennyiben a gyanús, rák kialakulására hajlamos elváltozást nem távolítják el idejében, megléte a későbbiekben súlyosabb stádiumhoz, áttéthez vezethet. Adott elváltozás eltávolításának egyéb okai is lehetnek: diagnosztikai, esztétikai ok, begyulladhat, vagy elfertőződhet.

Lehetséges alternatív eljárások, módszerek

Rosszindulatú elváltozás esetén nem javasolt konzervatív kezelés, illetve egyéb alternatív megoldás.

A beavatkozás lehetséges szövődményei és azok kezelése

A kezelés eredményességéért, rizikómentességéért a tudomány mai állása szerint teljes felelősséget az orvos nem vállalhat. Mint minden műtétnek, természetesen ennek is van kockázata. Műtét alatt szövődmény lehetséges: a környező anatómiai képletek,  inak, idegek, erek sérülése, és súlyosabb esetben akár ismételt műtét is szükséges lehet. Ezek jelentős része azonban még a műtét alatt észlelhető, és helyrehozható. A műtét utáni szakaszban előfordulhat utóvérzés, sebkörnyéki vérömleny, sebváladékozás, felületes vagy mély lágyrész fertőzések. A gyógyulásban bekövetkezhet varratelégtelenség, mozgászavar, nem teljes gyógyulás. Ezen szövődmények okozója lehet fennálló, meglévő kísérő betegség (szívbetegség, magas vérnyomás, cukorbetegség stb.). Műtét után tájékoztatni fogjuk Önt a valós helyzetről és az elvégzett beavatkozásokról is.

A javasolt beavatkozás elvégzése után előforduló panaszok, melyek spontán vagy orvosi beavatkozásra megszűnnek

Leggyakoribb panaszok: fájdalom, fáradtság, zavartság, hányinger, hányás, kisebb vérzések, delírium, húgyúti fertőzés, láz, sebszétválás, hegesedés, székrekedés. Ezek a panaszok általában a lábadozás idején jelentkeznek, és néhány napon belül enyhülnek vagy teljesen elmúlnak.

Szakembereink

Az ellátás folyamata a Csimborasszóban

Az egynapos sebészeti árlistában található árak tájékoztató jellegűek, standard esetben tartalmazzák az előzményvizsgálatokat (labordiagnosztika, nyugalmi EKG, aneszteziológiai konzultáció, epeműtét esetén dietetikus általi étkezési tanácsadás, fül-orr-gégészeti beavatkozás esetén hallásvizsgálat, emlőplasztika esetében emlő ultrahang), magát a műtétet, szükség esetén az egynapos szállást és étkezést, valamint a műtét utáni kontrollt és varratszedést is.

Gyakori kérdések

Bővebb tájékoztatásért keressen minket bizalommal!

Kérdése merült fel az egynapos sebészeti beavatkozásainkkal kapcsolatban? Keressen minket bizalommal a központi telefonszámon, vagy igényeljen visszahívást a lenti űrlap kitöltésével!

További műtétek

Egynapos sebészethez kapcsolódó szakterületek

Visszahívás igénylés

Árváltozás

2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!

myCSIMBORASSZÓ - Kezünkben az egészség

A myCsimborasszó alkalmazással minden egyszerűvé válik. Bízza rá magát, bízza ránk magát!