Mit, miért, hogyan?

Az eljárás célja

A műtét célja a hüvelyfal mellső részének (hólyagnyak alatti terület), valamint a hátsó részének (végbélközeli hüvelyfal) süllyedésének és a rosszul, vagy hegesen gyógyult régi gátrepedés megszüntetése.  Ez a műtét a vizeletvesztés hüvelyi műtéti megoldásának egyik típusa.

Az eljárás technikája

A műtét elvégezhető a beteg igényeinek megfelelően helyi érzéstelenítésben, gerincvelői (spinális) érzéstelenítésben vagy rövid ideig tartó vénás és maszkos altatásban. A beteget a hüvelyi műtéteknél szokásos előkészítés – nyugtató tabletta bevétele, a hólyag kiürítése – után a műtőasztalra kőmetsző helyzetbe fektetjük. Intravénás rövid ideig tartó altatás alkalmazása esetén annak bekövetkezte után, míg helyi érzéstelenítés esetén, ezt megelőzően a hüvelyt fertőtlenítő eljárások alkalmazását követően feltárjuk. Helyi érzéstelenítés esetén a feltárást követően alkalmazzuk az eljárást. Az így előkészített érzéstelen műtéti területen szikével a húgycső alatt hosszanti metszést ejtünk, a süllyedésnek megfelelő méretű hüvelyfalat preparálunk fel, majd a húgycsövet öltéssel megemelve megtámasztjuk, a hólyagot felpreparáljuk, öltéssel buktatjuk. Megfelelő méretű hüvelyfalat távolítunk el. A sebzést sebészi fonállal egyesítjük, így a mellső hüvelyfali süllyedést megszüntetjük. A hátsó hüvelyfalból rombusz alakot metszünk ki, amennyiben végbélsérvet is észlelünk, azt felpreparáljuk, öltéssel buktatjuk. A hüvelyseb széleit összevarrjuk. Tekintettel arra, hogy a hátsó hüvelyfali süllyedés műtéti megoldásának tartósságához a kismedencei izomzat megerősítése is szerepet játszik, így a végbélemelő izomnyaláb öltéssel történő megerősítését is elvégezhetjük (levator öltés).

Az eljárás veszélyei és az ezzel kapcsolatos eddigi tapasztalatok

A fertőtlenítéshez, vagy az érzéstelenítéshez használt anyagokkal szembeni túlérzékenységi reakció jelentkezhet, melyek szakszerű ellátással kezelhetőek. A műtét során a legnagyobb gondosság ellenére is – ritkán – megsérülhet a húgycső, a hólyag vagy a végbél, de ezek a sérülések biztonsággal megszüntethetőek. A műtétet követően átmeneti fájdalom, vizelési nehézség jelentkezhet. A vizeletvesztési panasz kiújulhat.

A műtét elmaradásának esetleges veszélyei

Végbélsérv esetén székletürítési nehézség, deréktáji fájdalom jelentkezhet. Hólyagsérv esetén a vizeletvesztési tünetek fokozódhatnak, a hólyagban pangó vizelet megfertőződhet, gennyvizelés alakulhat ki.

Általános életmódbeli javaslatok az otthoni lábadozás időszakára

Kímélő életmód: kerülje az ülőfürdőt, a házaséletet, a fizikailag megerőltető tevékenységeket. A seb tisztán tartása rendkívül fontos. Panaszok esetén jelentkezzen központunknál.

Szakembereink

Az ellátás folyamata a Csimborasszóban

Az egynapos sebészeti árlistában található árak tájékoztató jellegűek, standard esetben tartalmazzák az előzményvizsgálatokat (labordiagnosztika, nyugalmi EKG, aneszteziológiai konzultáció, epeműtét esetén dietetikus általi étkezési tanácsadás, fül-orr-gégészeti beavatkozás esetén hallásvizsgálat, emlőplasztika esetében emlő ultrahang), magát a műtétet, szükség esetén az egynapos szállást és étkezést, valamint a műtét utáni kontrollt és varratszedést is.

Gyakori kérdések

Bővebb tájékoztatásért keressen minket bizalommal!

Kérdése merült fel az egynapos sebészeti beavatkozásainkkal kapcsolatban? Keressen minket bizalommal a központi telefonszámon, vagy igényeljen visszahívást a lenti űrlap kitöltésével!

További műtétek

Egynapos sebészethez kapcsolódó szakterületek

Visszahívás igénylés

Árváltozás

2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!

myCSIMBORASSZÓ - Kezünkben az egészség

A myCsimborasszó alkalmazással minden egyszerűvé válik. Bízza rá magát, bízza ránk magát!