A Dévény-módszer a gyógyítás és a fejlesztés összhangja. Nem csupán egy módszer a sok közül és nem kiegészítő terápia, hanem a mozgásrehabilitáció minden eddigiektől eltérő, gyökeresen új megközelítése. A Dévény torna ütőkártyája az SMT (speciális manuális technika), amely direkt idegrendszeri stimulációval képes beindítani a működést.
A mozgásrehabilitáció egyéb módszerei többnyire a beteg mozgásának erőltetésén alapulnak, olyan mozgás végzését elvárva a pácienstől, amire magától nem képes. Ezzel szemben a DSGM a képessé tevés egyedüli eszköze.
Az állapotfelmérés kiterjed az idő előtt vagy nehezen született, úgynevezett „rizikó babák” vizsgálatára, a korai időszakban a későbbi mozgásproblémák lehetőségére utaló „gyanújelek” felismerésére, illetve a kifejezett tartási- és mozgásproblémák tüneteinek észlelésére. Az állapotfelmérésre a születéskor kapott zárójelentést minden esetben el kell hozni!
A kezelések során a gyermek egész testét kezeljük, az Alapítvány által kialakított szakmai protokoll előírásai szerint. A kezelés 50-60 perc időtartamú alkalmanként.
A vizsgálatra a születéskor kapott zárójelentést kell hozni, abból már sok információ kiderül a kolléganőknek.
A Dévény tornát a születés pillanatától lehet alkalmazni.
A kezeléssel csak használni lehet, ártani nem. A panaszt a legkisebb gyanújel esetén is kezelni kell, mert a korai kezelés előnyei később behozhatatlanok.
A DSGM kezelések általában több hónapon keresztül történő, hosszú távú kezelések. A kezdeti tünetek megszűnésén túl a mozgásfejlődés szoros megfigyelése is szükséges, általában mászásig, járásig követjük nyomon a csecsemőket.
Nagyon fontos, hogy a szülőkkel “egy nyelvet beszéljünk”, hiszen a kezelések minőségét és a gyógyulási időt negatívan befolyásolja, ha a szülő nem tartja be a kezelő által kért otthoni feladatokat. Ilyen például a gyakori hasra fektetés ébrenlétkor, nagy mozgástér biztosítása a földön, ültetés tilalma stb.
Nem, nem okozhat, ha a használat mértékkel történik.
A kezelés során a kezelő mindent megtesz, hogy sírás nélkül történjenek a kezelések. Amennyiben mégis van sírás, az a legtöbb esetben nem a fájdalom miatt történik. Érdemes figyelni a sírás minőségére!
Kapcsolódó szakmai tartalmak
Copyright © 2022 Csimborasszó, All rights reserved
A weboldalt készítette: STOREO
2023. június 1-től áraink megváltoznak! Bővebb információért keresse Kollégáinkat telefonon, e-mailben vagy személyesen a Csimborasszó Egészségügyi Központ recepcióján!